Ręczny spektrometr XRF Explorer

Ręczny spektrometr XRF Explorer

Ręczny spektrometr XRF Explorer to najnowszej generacji przenośny spektrometr XRF (fluorescencji rentgenowskiej) o znakomitych parametrach pomiarowych, który sprawdzi się zarówno w laboratorium jak i w analizach terenowych. W zależności od naszej kalibracji, ten ręczny XRF może być używany jako: Analizator składu stopów - XRF EXPLORER 5000 do pomiaru i identyfikacji stopów metali, sortowania metali, recyklingu,  itp. oraz analizator gleby, skał, kruszyw - XRF EXPLORER 7000, który sprawdzi się m. in. w badaniach archeologicznych, określaniu klasy rudy, analizach substancji mineralnych i metali ciężkich w glebie. Dostępne są także wersje specjalne ręcznego spektrometru XRF z bogatym zestawem kalibracji dla wymagających użytkowników (RoHS, jubilerstwo, katalizatory, zabawki, grubość powłok galwanicznych i wiele innych aplikacji XRF).

Spektrometr XRF Explorer wyposażony jest w najnowszy detektor SDD o zwiększonej rozdzielczości spektralnej, kamerę HD, nowe ulepszone oprogramowanie analityczne XRF, wykorzystujące algorytmy krzywych wzorcowych i FP (analizy bez wzorcowej). Niewątpliwą zaletą Explorera jest możliwość badania pierwiastków lekkich bez użycia atmosfery helu lub próżni. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w baterię o pojemności 9000 mAh pozwalającą na 12 godzin ciągłej pracy oraz możliwość jej wymiany bez wyłączania urządzenia. 

  • Click to enlarge image Explorer.jpg
  • Click to enlarge image Explorer_ekran.jpg
  • Click to enlarge image Explorer_walizka.png
  • Click to enlarge image explorer-opcje2.png
  •  

Linia spektrometrów przenośnych XRF Explorer obejmuje liczne moduły analityczne. Analizator stopów Explorer 5000, analizator minerałów Explorer 7000 i Explorer do ogólnych analiz XRF w każdej aplikacji jakiej potrzebuje użytkownik. Każdy model spektrometru posiada funkcje optymalnie dostosowujące go do warunków pracy, szybkiej identyfikacji badanego materiału i analizy stężeń pierwiastków w zakresie danej aplikacji. Spektrometr XRF Explorer jest też dostępny z wieloma modułami kalibracji specjalnych.

 

 

Dodatkowe informacje

Model: Explorer
Zastosowania modelu XRF: Nauka i badania, Badanie stopów, Geologia
Zakres pomiarowy: ppm - 99.99%
Detektor: SDD
Rozdzielczość detektora: Min. 128 eV
Mierzone pierwiastki: Od Mg do U (w atmosferze powietrza)
Atmosfera pomiaru: Powietrze
Czas analizay (s): od 1 do 60 sekund w zależności od rodzaju próbki i skomplikowania matrycy
Moc lampy: 50 kV
Zasilanie: Ładowalna bateria litowa o pojemności 9000 mAh zapewniająca do 12 godzin pracy, uniwersalny zasilacz sieciowy (110-220 VAC)
Formy próbek: ciała stałe, proszki, ciecze
Waga: 1.7 kg
Wymiary całkowite: 244mm x 90mm x 330mm
Dodatkowe informacje: Konfiguracja standardowa obejmuje: wbudowaną kamerę do lokalizacji punktu pomiarowego, wbudowane moduły GPS i WiFi, obrotowy ekran dotykowy TFT LCD. Spektrometr dostarczany w wygodnej wodoodpornej walizce transportowej.