Spektrometr XRF EDX3000 PLUS

Spektrometr XRF EDX3000 PLUS

Spektrometr XRF EDX3000 PLUS to najnowszy model spektrometru fluorescencji rentgenowskiej z dyspersją energii EDXRF, przeznaczony specjalnie do dokładnych nieniszczących analiz stopów i produktów z metali szlachetnych. Sprawdzi się także jako uniwersalny analizator składu pierwiastkowego próbek. EDX3000 PLUS posiada nowoczesny wygląd , przyjazny użytkownikowi interfejs i profesjonalne oprogramowanie XRF sprawiające, że analizy pierwiastkowe stają się proste i szybkie.
Dzięki nowoczesnemu detektorowi SDD o ulepszonej rozdzielczości możliwy jest rozdział pierwiastków występujących w stopach oraz i innych próbkach o nieznanym składzie, np. białe złoto (Au+Cu+Zn+Ni), stopy Ag+Sn, stopy Pt+Au, Au+W. EDX3000 PLUS umożliwia pomiar zanieczyszczeń w stopach metali szlachetnych, badanie katalizatorów i inne analizy XR%F. Znakomicie sprawdza się przy rafinacji metali i recyklingu metali. Spektrometry tego typu polecane są do pomiarów stopów jubilerskich w skupach złota, lombardach, kantorach, przy produkcji biżuterii, rafinacji metali i do analiz składu pierwiastkowego rożnych próbek.

  • Click to enlarge image EDX3000P_open.jpg
  • Click to enlarge image EDX3000_plus.jpg
  • Click to enlarge image precious_metals.jpg
  •  

Dodatkowe informacje

Model: EDX 3000 PLUS, spektrometr EDXRF (XRF) do analiz stopów i powłok jubilerskich
Zastosowania modelu XRF: Jubilerstwo, Badanie stopów, Badanie katalizatorów, Badanie powłok
Zakres pomiarowy: ppm - 99,99%,
Detektor: SDD
Rozdzielczość detektora: ok. 139 eV
Mierzone pierwiastki: Au, Ag, Pt, Pd, Cu, Zn, Ni, Rh, Cd, Ru itd. od S do U
Dokładność pomiaru: 0,05% (zawartość głównego składnika ponad 96%)
Atmosfera pomiaru: Powietrze
Czas analizay (s): od 30 do 200
Moc lampy: 5 - 50 kV
Zasilanie: 230V AC
Formy próbek: ciała stałe, proszki, ciecze
Waga: ok 45 kg
Wymiary komory pomiarowej: 439 × 300 × 50mm
Dodatkowe informacje: Konfiguracja standardowa zawiera: jednostkę główną z detektorem SDD, wbudowaną kamerę CCD, zestaw filtrów i kolimatorów z automatyczną zmieniarką, oprogramowanie analityczne z elementami FP oraz zestaw komputerowy do sterowania i akwizycji danych.
Więcej w tej kategorii:Spektrometr XRF EDX3000 »