Spektrometr XRF EDX3200S

Spektrometr XRF EDX3200S

Spektrometr XRF EDX3200S to prosty analizator laboratoryjny wykorzystujący metodę XRF do szybkiej i nieniszczącej analizy produktów petrochemicznych pod kątem obecności siarki i innych niepożądanych pierwiastków. Pomiary są proste, dokładne i nie wymagają czynności związanych z przygotowaniem próby. W chwili obecnej staje się ważne określenie zawartości siarki w produktach petrochemicznych, szczególnie w benzynie, oleju napędowym czy smarach. Nadmierna ilość siarki w paliwach reaguje z rozpuszczonym w nich powietrzem i obniża ich stabilność. Ponadto w procesach spalania przekształca się w SO2, które powoduje zanieczyszczenie atmosfery. Z tego względu ważne jest kontrolowanie i ograniczanie jej zawartości. Metoda fluorescencji rentgenowskiej (XRF) świetnie się do tego celu nadaje.

Spektrometr EDX 3200S wyposażony jest w górne źródło promieniowania, które oszczędza zużycie membrany ochronnej, zwiększa dokładność pomiaru i zapobiega zabrudzeniu oraz uszkodzeniu lampy XRF i okienka berylowego detektora. Pokrywa analizatora zapewnia odpowiednią ochronę użytkownika przed promieniowaniem.

Dodatkowe informacje

Model: EDX3200S analizator petrochemiczny EDXRF
Zastosowania modelu XRF: Badanie paliw
Zakres pomiarowy: 5 ppm – 99.99%
Detektor: Si-PIN
Mierzone pierwiastki: od P (fosforu) do U (uranu), ze szczególnym uwzględnieniem siarki w produktach petrochemicznych
Dokładność pomiaru: +/ - 15% przy zawartości pierwiastka < 100 ppm +/ - 10 % przy zawartości pierwiastka > 100 ppm
Atmosfera pomiaru: Powietrze, Hel (opcjonalnie)
Czas analizay (s): od 60 do 200 sekund
Zasilanie: 230V AC
Formy próbek: ciecze
Waga: ok 25 kg
Wymiary komory pomiarowej: Ø19mm x 10mm
Wymiary całkowite: 350 x 350 x 290mm
Dodatkowe informacje: Konfiguracja standardowa: uszczelniona helowa cela pomiarowa na ciecze oraz standardowa otwarta komora pomiarowa, detektor Si -PIN, obwód detekcyjny, lampa rentgenowska, oprogramowanie analityczne do analiz zawartości siarki.