Spektrometr XRF X-CITE

Spektrometr XRF X-CITE

Spektrometr XRF X-Cite to uniwersalny spektrometr wykorzystujący technologię XRF do analizy próbek bez ich niszczenia. Zaawansowane zdolności obliczeniowe oprogramowania XRF zintegrowane są z analizatorem dla zapewnienia spójnej analizy i transferu danych.
Spektrometr XRF X-Cite może być stosowany w laboratoriach stacjonarnych oraz terenowych w opcji wzmocnionej obudowy - X-Cite ROBUST.
Podstawowe zastosowania XRF: pomiary S w olejach i paliwach, Pb w benzynie, Ni i V w ropie naftowej, S, Ni i V w oleju szczątkowym, S w koksie lub węglu, Mg, P, S, Ca, Ba, Zn, Mo w olejach smarowniczych. W laboratoriach kryminalistycznych identyfikacja śladów znalezionych na szkle, stali, pozostałości po wystrzałach, szczątków lakieru samochodowego i składników do produkcji narkotyków. Pomiary w przemyśle cementowym: Na, Mg, Al, Si, S, K, Ca, i Fe w cemencie i klinkierze zgodnie z ASTM C-114.
Spektrometr XRF X-CITE to również doskonałe narzędzie do identyfikacji składników aktywnych w kosmetykach i farmaceutykach:  Cr, Mn, Fe w w cieniach do oczu; Fe, Ti i Zn podkładach; Bi, Al, Ca, Mg w środkach zobojętniających, przeczyszczających,  łagodzących dolegliwości żołądkowe;  Analizy produktów higieny osobistej (dezodoranty, preparaty do higieny włosów, zębów), preparatów antybakteryjnych; Ag, I i Zn w szkłach kontaktowych; Ti i Zn w preparatach z filtrami UVA/UVB.
X-CITE przeznaczony jest także do pomiarów w przemyśle wydobywczym:  Zn metaliczny, proszek Zn , produkcja ZnO;  Fe metaliczne, proszek Fe, produkcja Fe2O3;  wydobycie boksytów –Al; Analizy glinki kaolinowej – ceramika;  rudy cyny, rudy srebra.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metody XRF? Odwiedź: www.learnxrf.comwww.learnxrf.com

Dodatkowe informacje

Model: X-CITE laboratoryjny spektrometr EDXRF
Zastosowania modelu XRF: Nauka i badania, Przemysł, Badanie stopów, Geologia, Badanie paliw
Zakres pomiarowy: sub ppm – 100% w zależności od matrycy
Detektor: SDD
Rozdzielczość detektora: ok. 123 eV
Mierzone pierwiastki: od Na (sodu) do Fm (fermu) z możliwością rozszerzenia od F (fluoru)
Atmosfera pomiaru: Powietrze, Hel (opcjonalnie), Próżnia (opcjonalnie)
Czas analizay (s): od 60 do 200 sekund
Moc lampy: 40 kV, 18W
Zasilanie: 230V AC
Formy próbek: ciała stałe, proszki, ciecze
Waga: ok 50 kg
Wymiary komory pomiarowej: 220 x 220 x 50 mm
Wymiary całkowite: 550 x 550 x 320 mm
Dodatkowe informacje: Konfiguracja standardowa: podajnik karuzelowy na 8 pozycji, oprogramowanie nEXT z elementami FP. Jako opcja dostępne kamera CCD, zaawansowane oprogramowanie FP, spinner próbek, podajnik na 16 pozycji.