Przenośny spektrometr P-Metrix

Spektrometr EDXRF P-Metrix to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie projektowania spektrometrów XRF firmy  Xenemetrix. Łączy w sobie moc analityczną urządzenia stacjonarnego z zaletami spektrometru mobilnego. Dzięki automatycznej pokrywie, detekcji obecności próbki, kamerze podglądowej i intuicyjnej obsłudze spektrometr spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

P-Metrix to mobilne laboratorium pozwalające na precyzyjną analizę ilościową i jakościową w warunkach terenowych. Solidna, składana konstrukcja, półautomatyczna pokrywa komory testowej i mnogość zabezpieczeń elektronicznych gwarantują bezpieczny transport i pomiary.  Zasilanie zapewnia wbudowana bateria Li-ion, możliwe jest zasilanie zewnętrzne z ładowarki samochodowej, lub dodatkowych baterii. Opcjonalny, ergonomiczny transporter pozwala na jeszcze wygodniejszą pracę. Szeroki zakres obsługiwanych technologii umożliwia połączenie się ze stacjonarnym laboratorium.

Spektrometr P-metrix znajduje zastosowanie w analizie laboratoryjnej może być wykorzystywany w przemyśle petrochemicznym i paliwowym  do identyfikacji pierwiastków i określania poziomów ich stężeń w badanych próbkach stałych, cieczach lub proszkach. Może być również używany do kontroli jakości w procesach przetwórstwa metali. Nieniszcząca analiza metali może być przeprowadzona na każdym etapie produkcji od rudy lub złomu poprzez stop do gotowego wyrobu. Spektrometria EDXRF jest powszechnie stosowaną techniką analityczną wykorzystywaną  w sektorze badania wchłaniania składników odżywczych lub potencjalnie toksycznych pierwiastków przez rośliny odgrywającym kluczową rolę w sektorze rolno-spożywczym.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metody XRF? Odwiedź: www.learnxrf.comwww.learnxrf.com

Dodatkowe informacje

Model: P-Metrix
Zastosowania modelu XRF: Przemysł, Badanie stopów, Geologia, Badanie paliw
Zakres pomiarowy: ppm-100%
Detektor: SDD
Rozdzielczość detektora: 125eV+/- 5eV
Mierzone pierwiastki: Na - U
Atmosfera pomiaru: Powietrze, Hel (opcjonalnie), Próżnia (opcjonalnie)
Moc lampy: 50kV, 10W
Zasilanie: Bateria Li-ion, ładowarka samochodowa
Formy próbek: ciała stałe, proszki, ciecze
Waga: 14kg
Wymiary komory pomiarowej: 30.4 x 26.45 x 10 cm
Wymiary całkowite: Tryb transportowy: 40.2 x 30.2 x 24 cm Tryb operacyjny: 40.2 x 30.2 x 28.5 cm
Dodatkowe informacje: Wygodna walizka transportowa, wbudowany komputer z interfejsem dotykowym, oprogramowanie Analytix, pół-automatyczna sekwencja składania, GPRS / Wi-Fi / LAN / GPS, tryb pracy niezależny lub klient-serwer
Więcej w tej kategorii: « Ręczny spektrometr XRF Explorer