Ręczny spektrometr XRF Explorer

Ręczny spektrometr XRF Explorer to najnowszej generacji przenośny spektrometr XRF (fluorescencji rentgenowskiej) o znakomitych parametrach pomiarowych, który sprawdzi się zarówno w laboratorium jak i w analizach terenowych. W zależności od naszej kalibracji, ten ręczny XRF może być używany jako: Analizator składu stopów - XRF EXPLORER 5000 do pomiaru i identyfikacji stopów metali, sortowania metali, recyklingu,  itp. oraz analizator gleby, skał, kruszyw - XRF EXPLORER 7000, który sprawdzi się m. in. w badaniach archeologicznych, określaniu klasy rudy, analizach substancji mineralnych i metali ciężkich w glebie. Dostępne są także wersje specjalne ręcznego spektrometru XRF z bogatym zestawem kalibracji dla wymagających użytkowników (RoHS, jubilerstwo, katalizatory, zabawki, grubość powłok galwanicznych i wiele innych aplikacji XRF).

Spektrometr XRF Explorer wyposażony jest w najnowszy detektor SDD o zwiększonej rozdzielczości spektralnej, kamerę HD, nowe ulepszone oprogramowanie analityczne XRF, wykorzystujące algorytmy krzywych wzorcowych i FP (analizy bez wzorcowej). Niewątpliwą zaletą Explorera jest możliwość badania pierwiastków lekkich bez użycia atmosfery helu lub próżni. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w baterię o pojemności 9000 mAh pozwalającą na 12 godzin ciągłej pracy oraz możliwość jej wymiany bez wyłączania urządzenia. 

Linia spektrometrów przenośnych XRF Explorer obejmuje liczne moduły analityczne. Analizator stopów Explorer 5000, analizator minerałów Explorer 7000 i Explorer do ogólnych analiz XRF w każdej aplikacji jakiej potrzebuje użytkownik. Każdy model spektrometru posiada funkcje optymalnie dostosowujące go do warunków pracy, szybkiej identyfikacji badanego materiału i analizy stężeń pierwiastków w zakresie danej aplikacji. Spektrometr XRF Explorer jest też dostępny z wieloma modułami kalibracji specjalnych.

 Explorer C Aplik

 

Dodatkowe informacje

Model: Explorer
Zastosowania modelu XRF: Nauka i badania, Badanie stopów, Geologia
Zakres pomiarowy: ppm - 99.99%
Detektor: SDD
Rozdzielczość detektora: Min. 128 eV
Mierzone pierwiastki: Od Mg do U (w atmosferze powietrza)
Atmosfera pomiaru: Powietrze
Czas analizay (s): od 1 do 60 sekund w zależności od rodzaju próbki i skomplikowania matrycy
Moc lampy: 50 kV
Zasilanie: Ładowalna bateria litowa o pojemności 9000 mAh zapewniająca do 12 godzin pracy, uniwersalny zasilacz sieciowy (110-220 VAC)
Formy próbek: ciała stałe, proszki, ciecze
Waga: 1.7 kg
Wymiary całkowite: 244mm x 90mm x 330mm
Dodatkowe informacje: Konfiguracja standardowa obejmuje: wbudowaną kamerę do lokalizacji punktu pomiarowego, wbudowane moduły GPS i WiFi, obrotowy ekran dotykowy TFT LCD. Spektrometr dostarczany w wygodnej wodoodpornej walizce transportowej.