Mobilny spektrometr XRF S-MOBILE

Kompaktowy mobilny spektrometr XRF S-MOBILE firmy XENEMETRIX umożliwia pomiary w terenie, gdy konieczne jest wykonanie szybkiej i dokładnej analizy XRF. Lampa X-ray o wysokiej mocy 50kV, 50W zapewnia analizy XRF na poziomie  laboratoryjnym. Spektrometr Xenemetrix S-Mobile to analizator XRF o możliwościach urządzenia laboratoryjnego w wersji mobilnej. Prosty w obsłudze, a jednocześnie dokładny i w pełni profesjonalny XRF - sprawdza się świetnie tam, gdzie ważna jest znajomość składu badanego materiału. Jest odpowiedni do badań geologicznych, badań w remediacji gruntu, dla jednostek szybkiego reagowania, do analiz in-situ w procesach technologicznych. Spektrometr posiada potężne oprogramowanie analityczne z rozbudowanymi funkcjami analizy bezwzorcowej (SLFP).

Spektrometr XRF S-MOBILE dostępny jest w wersji S-MOBILE ULS (Ultra Low Sulfur) - idealny do zastosowań petrochemicznych i analiz siarki na poziomach rzędu pojedynczych ppm, z limitem detekcji 1.3 ppm. Analizy XRF w atmosferze powietrza. Analizy zgodne z normami ASTM D4294/10, D7212, ISO 20847, IP 531 i innymi określającymi metodykę analiz produktów naftowych bez konieczności stosowania płuczki helowej.

Spektrometr XRF Petro-Marine do analiz paliw na statkach na zawartość S, Al, Si, Ca, Zn, P, do analiz smarów na zawartość Fe, Cr, Ni, Cu, Zn, Pb. Dzięki specjalnemu solidnemu wykonaniu sprawdzi się na każdym okręcie.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metody XRF? Odwiedź: www.learnxrf.comwww.learnxrf.com

Xenemetrix ShipXenemetrix S  Mobile FieldXenemetrix S Mobile WorkerXenemetrix S  Mobile Cup

Dodatkowe informacje

Model: S-MOBILE - mobilny spektrometr EDXRF
Zastosowania modelu XRF: Nauka i badania, Geologia, Badanie paliw
Zakres pomiarowy: sub ppm – 100% w zależności od matrycy
Detektor: SDD
Rozdzielczość detektora: ok. 125 eV
Mierzone pierwiastki: od F (fluoru) do Fm (fermu) z możliwością rozszerzenia od C (węgla)
Atmosfera pomiaru: Powietrze, Hel (opcjonalnie)
Czas analizay (s): od 60 do 200 sekund
Moc lampy: 50 kV, 50W
Zasilanie: 230V AC
Formy próbek: ciała stałe, proszki, ciecze
Waga: ok 25 kg
Wymiary komory pomiarowej: 121 x 112 x 45mm
Wymiary całkowite: 460 x 440 x 340mm
Dodatkowe informacje: W konfiguracji standardowej komputer zintegrowany z analizatorem, moduł oprogramowania do pracy w trybie GO/NO GO dla niewykwalifikowanych użytkowników