Przenośne i laboratoryjne spektrometry rentgenowskie (XRF) przeznaczone są do identyfikacji stopów stali, metali nieżelaznych oraz aluminium, do nieniszczących analiz próbek mineralnych, glebowych, ceramiki i szkła. Analizatory XRF są polecane do badania stopów metali szlachetnych, w tym jubilerskich (karaty). Oferujemy spektrometry XRF posiadające funkcję pomiaru grubości powłok galwanicznych oraz analizatory XRF do badań zawartości siarki w paliwach, metali ciężkich w filtrach pyłowych lub wodzie. Posiadamy w ofercie urządzenia XRF do badania katalizatorów (Rh, Pd, Pt). Analizatory ED XRF (fluorescencji rentgenowskiej z dyspersją energii) nadają się do badań na zgodność z dyrektywą RoHS, WEEE, ELV, Prop-65. W ofercie mamy również jedyne na rynku biurkowe spektrometry XRF Genius IF ze wzbudzeniem pierwotnym i wtórnym (tzw. secondary target) oraz urządzenia wyposażone w specjalne detektory z okienkami polimerowymi do analiz pierwiastków lekkich zaczynając od C (węgla).
Analizatory złota XRF to najwygodniesze narzędzie do nieniszczącej analizy składu stopów metali szlachetnych takich jak złoto, srebro, platyna, pallad itp. Oferujemy ekonomiczne analizatory złota do badania karatowości, jak i zaawansowane spektrometry XRF pozwalające na dokladne analizy również nietypowych stopów metali szlachetnych, np. stopy dentystyczne, białe złoto, biżuteria rodowana itp. Jeśli nie wiesz, który analizator spełni Twoje wymagania, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy w dobraniu najlepszego sprzętu w dobrej cenie.
Zobacz artykuły...Analiza grubości powłok metodą XRF to niezawodna, nieniszcząca metoda, pozwalająca na pomiar grubości warstw kilku lub kilkudziesięciu μm w zależności od materiału powłoki i matrycy. Spektrometry XRF mogą mierzyć z dużą dokładnością skład i grubość powłok pojedynczych lub wielowarstwowych (złota, srebra, miedzi, niklu, cyny i cynku itp.). Przykładowe kalibracje: Al/Cu, Cu/Sn, Au/ceramika, Cu/plastik itp.
Zobacz artykuły...Polecamy jedyny na rynku biurkowy spektrometr XRF Genius IF firmy Xenemetrix ze wzbudzeniem pierwotnym i wtórnym (tzw. secondary target) do wymagających analiz. W ofercie mamy również urządzenia wyposażone w specjalne detektory z okienkami polimerowymi zoptymalizowane do analiz pierwiastków lekkich zaczynając już od C (węgla). Laboratoryjne spektrometry rentgenowskie (XRF) przeznaczone są do dokładnych nieniszczących analiz składu różnych próbek od stopów metali, poprzez próbki mineralne, glebowe, ceramikę, szkło, aż do produktów petrochemicznych,…
Zobacz artykuły...Przenośne spektrometry XRF w wersji pistoletowej do szybkich analiz, sortowania metali, badań środowiskowych i geologicznych, katalizatory. Spektrometr S-Mobile w wersji mobilnej, do analiz w terenie w warunkach półlaboratoryjnych. Pozwalający na dokładne analizy w wygodny sposób, zapewnia większą stabilność i odtwarzalność pomiarów, co wpływa znacząco na czułość urządzenia i jego dokładność. Polecany do analiz geologicznych, sprawdzania paliw (wersja S-Mobile ULS) na ultra niską zawartość siarki (Normy ASTM D7212, D4294 and ISO…
Zobacz artykuły...Obecnie ważne staje się określenie zawartości siarki w produktach petrochemicznych szczególnie w benzynie, oleju napędowym i smarach. Nadmierna ilość siarki w paliwach reaguje z rozpuszczonym w nich powietrzem i obniża ich stabilność. Ponadto w procesach spalania przekształca się w SO2, który powoduje zanieczyszczenie atmosfery. Z tego względu ważne staje się kontrolowanie i ograniczanie zawartości siarki w produktach paliwowych. Do dokładnego oznaczania jej zawartości w próbkach płynnych można z powodzeniem wykorzystywać…
Zobacz artykuły...Wygodą i zaletą metody XRF w porównaniu do innych zaawansowanych technik analitycznych jest brak konieczności specjalistycznego przygotowywania próbki do badań. Jednak w przypadku niektórych aplikacji wybór odpowiedniej metody przygotowania próbki będzie miał wpływ na powtarzalność i dokładność otrzymanych wyników. Dotyczy to głównie analiz próbek mineralnych, gdzie ważna będzie homogenizacja materiału, zapobiegająca błędom podczas wykonywania analizy. Próbka powinna być możliwie drobno zmielona i wymieszana, następnie poddana prasowaniu (tabletkowaniu) lub ubiciu w…
Zobacz artykuły...