Spektrofotometr TS7700 to najbardziej zaawansowany przenośny przyrząd do badania różnicy kolorów w naszej ofercie. Jest to przenośny spektrofotometr o geometrii sferycznej d/8o i pionowej konstrukcji, umożliwia dokładny pomiar w trybach SCE i SCI również dla próbek fluorescencyjnych. Różnice kolorów oraz indeksy mogą być wyrażane w różnych przestrzeniach barwowych w zależności od potrzeb. Poza tym możliwe jest określenie stopnia połysku pod kątem 8o. Spektrofotometr TS7700 dostarczany jest razem z zaawansowanym oprogramowaniem komputerowym i ma możliwość komunikacji z jednostką PC za pomocą funkcji Bluetooth.

ts7

Spektrofotometr TS7700 może być szeroko stosowany w kontroli jakości przy produkcji tworzyw sztucznych, farb, tekstyliów, poligrafii, elementów samochodowych oraz w przemyśle kosmetycznym i spożywczym.

Spektrometr EDX 3600K to najbardziej zaawansowany stacjonarny spektrometr EDXRF marki SkyRay do zastosowań laboratoryjnych. Dzięki zastosowaniu detektora SDD z większym niż standardowo okienkiem berylowym, udało się rozszerzyć zakres pomiarowy od fluoru (F9) i polepszyć zdolności analityczne dla pozostałych mierzonych pierwiastków lekkich jak Si, Al, S itd. Spektrometr został zaprojektowany głównie pod kątem analiz materiałów proszkowych dla takich dziedzin jak metalurgia proszków, przemysł cementowy, hutnictwo, przemysł wydobywczy, produkcja szkła, analizy materiałów ogniotrwałych itp. Spektrometr może być również z powodzeniem stosowany w badaniach geologicznych, monitoringu środowiska oraz przy kontroli jakości artykułów spożywczych.

Model EDX 3200S Plus X to w pełni profesjonalny spektrometr fluorescencji rentgenowskiej zaprojektowany do szybkiej detekcji metali ciężkich w produktach spożywczych. Spektrometr umożliwia wykrycie śladowych ilość pierwiastków takich jak ołów, kadm, rtęć, arsen, selen w artykułach zbożowych, tytoniu i innych uprawach z minimalnych limitem detekcji w czasie nie dłuższym niż 2 - 3 minuty dla jednej próbki.

Spektrometr EDX 3200S Plus X wyposażony jest w wygodny sampler karuzelowy na 24 pozycje, który znacznie usprawnia i przyspiesza przeprowadzane analizy. Wbudowany ekran dotykowy, eliminuje konieczność doposażenia analizatora w zewnętrzny komputer, co obniża koszty oraz oszczędza miejsce w laboratorium.

Kalorymetr model SDACM3100 może być stosowany do określania wartości opałowej materiałów zarówno stałych jak i płynnych, takich jak węgiel koks, olej naftowy, mączka cementowa, biopaliwa, jak również materiały budowlane. Model SDACM3100 wyposażony jest w płaszcz typu Isoperibol oraz system półautomatycznego napełniania tlenem. Kalorymetrem ma możliwość podłączenia jednostki sterującej PC poprzez interfejs RS-232. Dzięki technologii magistrali CAN mamy możliwość sterowania wielu urządzeń jednym komputerem.

Homogenizator ultradźwiękowy (sonicator) BEM wyposażony jest w wygodny i łatwy w obsłudze wyświetlacz dotykowy, który oferuje również ochronę hasłem. Homogenizacja próbki od 0.1 – 5000 ml – w zależności od modelu. Homogenizator to wielofunkcyjne urządzenie do rozbijania struktury różnorodnych surowców. Zjawisko kawitacji uzyskiwane za pomocą ultradźwięków może dotyczyć nie tylko surowców roślinnych czy zwierzęcych, ale także komórek limfocytów atypowych, emulsji, separacji, ekstrakcji, odgazowywania, czyszczenia i przyspieszania reakcji chemicznych, itp. Homogenizatory ultradźwiękowe są stosowane w badaniach naukowych, nauczaniu, produkcji wykorzystujących procesy biochemiczne, mikrobiologiczne, chemiczne, medyczne, farmaceutyczne, fizyczne, zoologiczne, itd.

Przemysłowe pompy perystaltyczne M6 z napędem servo z zakresem prędkości 0.1 - 600obr/min. W zależności od modelu zapewniają przepływ od 0.211 ml/min do 12000ml/min. Dzięki kontroli zewnętrznej można sterować pracą pompy za pomocą komputera, sterownika PLC lub HMI. Pompy znajdują zastosowanie w obiektach przemysłowych ze względu na duże natężenie przepływu przy jednoczesnej wysokiej precyzji dozowania.

Druga generacja pomp perystaltycznych serii LabN z obudową wykonaną z tworzywa sztucznego ABS o nowoczesnej i ergonomicznej konstrukcji. Podgląd parametrów pracy w czasie rzeczywistym dzięki wyświetlaczowi LCD o przekątnej 3.2”. Ustawianie parametrów odbywa się za pomocą pokrętła oraz przycisków funkcyjnych.

Mini pompa perystaltyczna LabS3 charakteryzuje się niskim poborem mocy oraz cichą pracą. Urządzenie dostępne z głowicą Minipump lub UD15. Dzięki przeźroczystej głowicy UD15 mamy kontrolę na bieżąco nad poprawnością pracy rolek i wężyka. Głowica UD15 dostępna w czterech kolorach! Obudowa pompy wykonana jest z antystatycznego i antykorozyjnego tworzywa sztucznego ABS.

Kompaktowa mini pompa perystaltyczna LabK1 charakteryzuje się niskim poborem mocy oraz cichą pracą. Obudowa pompy wykonana jest z antystatycznego i antykorozyjnego tworzywa sztucznego ABS. Dzięki przeźroczystej głowicy mamy kontrolę na bieżąco nad poprawnością pracy rolek i wężyka. Ponadto głowica dostępna aż w 9 kolorach!

Szybkie testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 (Covid-19) - wykrywanie przeciwciał IgM/IgG

Przesiewowe testy immunochromatograficzne działają na zasadzie wykrywania przeciwciał klasy IgM i IgG w krwi osoby potencjalnie zakażonej. Przeciwciała produkowane są przed układ immunologiczny po kilku dniach od narażenia na infekcję wirusową i mogą być wykryte jeszcze przed pojawieniem się objawów chorobowych.

1. Szybkie testy przesiewowe, służą do badania wstępnego i mogą być wykorzystywane tylko jako narzędzie pomocnicze.
2. Należy pamiętać, że czułość i wykrywalność tego typu testów nigdy nie jest stuprocentowa.
3. Każdy pozytywny wynik należy potwierdzić standardowym badaniem laboratoryjnym.
4. Główną zasadą działania testu, nie jest wykrycie samego wirusa, ale specyficznych przeciwciał w organizmie pacjenta, które wytworzyły się w krwi po infekcji wirusowej. Przeciwciała mogą pojawić się w krwiobiegu dopiero po kilku dniach, dlatego nie będzie możliwe ich wykrycie w pierwszym tygodniu po ekspozycji na patogen. Ze względu na różnice w funkcjonowaniu układów immunologicznych u różnych ludzi, czas produkcji przeciwciał może być wydłużony. Wtedy potrzeba przeprowadzić więcej testów by wykryć infekcję.

Strona 1 z 16
Arabic Czech Estonian German Hungarian Latvian Lithuanian Russian Slovak Ukrainian Polish English