X-NIR™ - ręczny spektrofotometr do szybkich pomiarów wilgotności (suchej masy), skrobi, białka surowego, ADF, NDF, popiołu i surowego tłuszczu w materiałach paszowych. Analizator X-NIR™ został zaprojektowany i stworzony do szybkiej analizy produktów do żywienia zwierząt jak pasze i zboża. Dzięki niskiej masie i wymiennym akumulatorom urządzenie jest w pełni mobilne i nadaje się do wykonywania analiz w terenie. 3 grupy w standardzie, do wyboru z puli 50 grup dostępnych w zależności od kraju lub obszaru geograficznego, w tym: kiszonka z kukurydzy, kiszonka z trawy, sianokiczonka. siano z lucerny itp.

Mieszalnik VLAB – 100 przeznaczony do mieszania materiałów sypkich z wymiennymi pojemnikami 2l, 4l i 8l. Wyposażony w kontroler LCD dzięki któremu możemy sprawować nadzór nad podstawowymi parametrami takimi jak prędkość oraz czas. Pojemniki wykonane są z polerowanej stali 316L. Mieszalniki znajdują zastosowanie w branży spożywczej, farmacji, szeroko pojętej chemii, recyklingu i innych.

Lepkościomierze rotacyjne serii NTV-S znajdują zastosowanie w pomiarze próbek pod kątem lepkości w różnych cieczach, takich jak: farby, powłoki, kosmetyki, tusze, żywność, oleje, kleje i inne. Pomiar odbywa się w szybki, dokładny i wygodny sposób. Wszystkie najważniejsze informacje wyświetlane są na dotykowym ekranie o przekątnej 5”. Oprogramowanie wykorzystywana jest do automatycznego pozyskiwania danych. Pozyskane dane możemy następnie wykorzystać do ich analizy, generowania grafik, drukowania itp. Istnieje możliwość przechowywania danych, w tym także zabezpieczenia hasłem.

Model NR110 to ekonomiczny i prosty w obsłudze kolorymetr do podstawowych badań różnicy koloru między wzorcem, a próbką badaną. Kolorymetr został wyposażony w dwie łatwo wymienne apertury pomiarowe. Standardową, płaską 8 mm ze wskaźnikiem krzyżowym oraz stożkową 4 mm do pomiarów niewielkich elementów oraz zakrzywionych powierzchni. Jest to kolorymetr o podstawowych funkcjach do doraźnej kontroli jakości. Brak możliwości korzystania z oprogramowania PC pozwoliło na znaczne ograniczenie kosztów samego sprzętu.

 

Lepkościomierze rotacyjne serii NDJ-ST to laboratoryjne urządzenia przeznaczone do określenia lepkości cieczy w aplikacjach takich jak: farby, kleje, lateksy, roztwory polimerowe, oleje, rozpuszczalniki, kosmetyki, produkty farmaceutyczne, artykuły spożywcze itp.

Cechy:

  • Ekran 5”, prostota w obsłudze
  • Antystatyczna obudowa
  • Procesor ARM – wysoka prędkość przetwarzania danych
  • Nowo zaprojektowana wytrzymała oś
  • Interaktywny interfejs człowiek – komputer
  • Różne jednostki lepkości
  • Alarm dźwiękowy w przypadku pracy poza zakresowej
  • Zasilanie 100-240V
  • Czujnik temperatury RTD (opcjonalnie)

 

Wibracyjny młyn dyskowy EQR-200 został specjalnie zaprojektowany do uzyskania analitycznej wielkości ziaren. Znajduje zastosowanie w szerokiej gamie próbek, takich jak: szkło, ziemia, żużle, cementy, materiały ceramiczne itp. Świetnie poradzi sobie z materiałami twardymi, średniotwardymi, kruchymi oraz włóknistymi. Sterowanie odbywa się za pomocą pokrętła i przycisku, natomiast wyniki  wyświetlane są na cyfrowym, kolorowym ekranie. Łatwość obsługi, solidne wykonanie oraz użycie komponentów wysokiej jakości gwarantuje długotrwałą pracę z urządzeniem.

Młynek kulowy EQM-402 przeznaczony jest do homogenizacji próbki oraz mieszania jej z lepiszczem pod kątem późniejszych analiz XRF. Młynek może kruszyć, mieszać i homogenizować małe objętości materiału w bardzo krótkim czasie. Młynek EQM-402 został specjalnie zaprojektowany do obróbki materiałów kruchych, twardych i półtwardych w objętości do 50ml. Młynek może pracować z dwoma komorami mielącymi jednocześnie, redukując ziarno materiału od 0.8 -1.5mm do rozmiarów poniżej 10µm w przeciągu 1 do 4 minut.

Zastosowanie młynka kulowego w przygotowaniu próbek do analiz XRF, pozwala na uzyskanie ziarna o wielkości 10µm. Takie rozdrobnienie pozwala na lepszą homogenizację i szybką homogenizację z lepiszczem. W drugim etapie homogenizacji młynek może być wykorzystany jako mieszarka próbki z lepiszczem. Tak przygotowany materiał następnie może zostać poddany procesowi prasowania w prasie ręcznej lub automatycznej, celem uzyskania tabletki o gładkiej, jednorodnej powierzchni do dalszych analiz XRF oraz LIBS. Młynek jest bardzo prosty w obsłudze dzięki ekranowi dotykowego z poziomu którego możemy sterować urządzeniem oraz przechowywać 5 zapisanych programów roboczych, których parametry możemy dowolnie modyfikować. Montaż komór mielących jest szybki i łatwy, a sama obsługa bezpieczna. Próbkę umieszcza się w komorze mielącej wraz z kilkoma kulkami o różnych rozmiarach. Rozmiar i ilość kulek dobiera się w zależności od rodzaju próbki i wielkości ziarna wstępnego. Ruch oscylacyjny przeniesiony na komory mielące powoduje uderzanie kulek w
materiał - jego kruszenie, mielenie oraz mieszanie aż do uzyskania pożądanej wielkości ziarna.

Niektóre aplikacje w analizach XRF i LIBS wymagają odpowiedniego przygotowania próbki, by uzyskać powtarzalne i reprezentatywne wyniki. Dotyczy to głównie próbek mineralnych oraz innych próbek w postaci proszków, które należy zhomogenizować i przygotować tak, by ostateczna forma miała płaską, gładką powierzchnię bez pęknięć i pyłu. Za pomocą prasy automatycznej możemy za każdym razem uzyskiwać idealną tabletkę, która nie będzie pękać, rozwarstwiać się i łamać. Prasa półautomatyczna EQP-100 została specjalnie zaprojektowana do uzyskiwania powtarzalnych pastylek, idealnych do analiz XRF i LIBS. Dodatkowo prasa ma solidną i trwałą konstrukcję, oferując
jednocześnie prostą obsługę i niezawodność pracy.
Wybierając prasę półautomatyczną EQP-100 mamy do wyboru pięć programów pracy w jednym lub dwóch cyklach.

Prasa XRF model EQP-1 to ręczna praska hydrauliczna przeznaczona do przygotowywania próbek pod kątem analiz XRF oraz LIBS. Praska działa z naciskiem do 20 ton przy czym jest prosta i bezpieczna w obsłudze. Dodatkowo zajmuje niewiele miejsca w laboratorium. Próbkę umieszcza się w specjalnie zaprojektowanej komorze, a następnie opuszcza się tłok i stopniowo wywiera nacisk dźwignią hydrauliczną, aż do osiągnięcia żądanego ciśnienia. Ciśnienie można cały czas kontrolować na analogowym manometrze. Po osiągnięciu żądanego poziomu ciśnienia, następuje zwolnienie, tłok podnosi się i można bezpiecznie wyjąć pastylkę.

Zastosowanie: szkło, cement, gips, ceramika, próbki mineralne, krzemiany, żużel

Przesiewacz wibracyjny BA 200N wysokiej klasy urządzeniem hiszpańskiej firmy CISA. Przesiewacz wykorzystuje do pracy technologię wibracji 3D. Technologia ta łączy ruch obrotowy z pionowym. Elektromagnetyczny napęd charakteryzuje się niskim poziom hałasu podczas pracy. Wbudowany wyświetlacz pozwala kontrolować parametry pracy urządzenia jak czas przesiewania. Szeroki wybór sit umożliwia dostosowanie przesiewacza do własnych potrzeb. Wygoda użytkowania oraz wysoka jakość zapewniają niezawodność i precyzję pracy.

Strona 1 z 17
Arabic Czech Estonian German Hungarian Latvian Lithuanian Russian Slovak Ukrainian Polish English