Wibracyjny młyn dyskowy EQR-200 został specjalnie zaprojektowany do uzyskania analitycznej wielkości ziaren. Znajduje zastosowanie w szerokiej gamie próbek, takich jak: szkło, ziemia, żużle, cementy, materiały ceramiczne itp. Świetnie poradzi sobie z materiałami twardymi, średniotwardymi, kruchymi oraz włóknistymi. Sterowanie odbywa się za pomocą pokrętła i przycisku, natomiast wyniki  wyświetlane są na cyfrowym, kolorowym ekranie. Łatwość obsługi, solidne wykonanie oraz użycie komponentów wysokiej jakości gwarantuje długotrwałą pracę z urządzeniem.

Młynek kulowy EQM-402 przeznaczony jest do homogenizacji próbki oraz mieszania jej z lepiszczem pod kątem późniejszych analiz XRF. Młynek może kruszyć, mieszać i homogenizować małe objętości materiału w bardzo krótkim czasie. Młynek EQM-402 został specjalnie zaprojektowany do obróbki materiałów kruchych, twardych i półtwardych w objętości do 50ml. Młynek może pracować z dwoma komorami mielącymi jednocześnie, redukując ziarno materiału od 0.8 -1.5mm do rozmiarów poniżej 10µm w przeciągu 1 do 4 minut.

Zastosowanie młynka kulowego w przygotowaniu próbek do analiz XRF, pozwala na uzyskanie ziarna o wielkości 10µm. Takie rozdrobnienie pozwala na lepszą homogenizację i szybką homogenizację z lepiszczem. W drugim etapie homogenizacji młynek może być wykorzystany jako mieszarka próbki z lepiszczem. Tak przygotowany materiał następnie może zostać poddany procesowi prasowania w prasie ręcznej lub automatycznej, celem uzyskania tabletki o gładkiej, jednorodnej powierzchni do dalszych analiz XRF oraz LIBS. Młynek jest bardzo prosty w obsłudze dzięki ekranowi dotykowego z poziomu którego możemy sterować urządzeniem oraz przechowywać 5 zapisanych programów roboczych, których parametry możemy dowolnie modyfikować. Montaż komór mielących jest szybki i łatwy, a sama obsługa bezpieczna. Próbkę umieszcza się w komorze mielącej wraz z kilkoma kulkami o różnych rozmiarach. Rozmiar i ilość kulek dobiera się w zależności od rodzaju próbki i wielkości ziarna wstępnego. Ruch oscylacyjny przeniesiony na komory mielące powoduje uderzanie kulek w
materiał - jego kruszenie, mielenie oraz mieszanie aż do uzyskania pożądanej wielkości ziarna.

Niektóre aplikacje w analizach XRF i LIBS wymagają odpowiedniego przygotowania próbki, by uzyskać powtarzalne i reprezentatywne wyniki. Dotyczy to głównie próbek mineralnych oraz innych próbek w postaci proszków, które należy zhomogenizować i przygotować tak, by ostateczna forma miała płaską, gładką powierzchnię bez pęknięć i pyłu. Za pomocą prasy automatycznej możemy za każdym razem uzyskiwać idealną tabletkę, która nie będzie pękać, rozwarstwiać się i łamać. Prasa półautomatyczna EQP-100 została specjalnie zaprojektowana do uzyskiwania powtarzalnych pastylek, idealnych do analiz XRF i LIBS. Dodatkowo prasa ma solidną i trwałą konstrukcję, oferując
jednocześnie prostą obsługę i niezawodność pracy.
Wybierając prasę półautomatyczną EQP-100 mamy do wyboru pięć programów pracy w jednym lub dwóch cyklach.

Prasa XRF model EQP-1 to ręczna praska hydrauliczna przeznaczona do przygotowywania próbek pod kątem analiz XRF oraz LIBS. Praska działa z naciskiem do 20 ton przy czym jest prosta i bezpieczna w obsłudze. Dodatkowo zajmuje niewiele miejsca w laboratorium. Próbkę umieszcza się w specjalnie zaprojektowanej komorze, a następnie opuszcza się tłok i stopniowo wywiera nacisk dźwignią hydrauliczną, aż do osiągnięcia żądanego ciśnienia. Ciśnienie można cały czas kontrolować na analogowym manometrze. Po osiągnięciu żądanego poziomu ciśnienia, następuje zwolnienie, tłok podnosi się i można bezpiecznie wyjąć pastylkę.

Zastosowanie: szkło, cement, gips, ceramika, próbki mineralne, krzemiany, żużel

Przesiewacz wibracyjny BA 200N wysokiej klasy urządzeniem hiszpańskiej firmy CISA. Przesiewacz wykorzystuje do pracy technologię wibracji 3D. Technologia ta łączy ruch obrotowy z pionowym. Elektromagnetyczny napęd charakteryzuje się niskim poziom hałasu podczas pracy. Wbudowany wyświetlacz pozwala kontrolować parametry pracy urządzenia jak czas przesiewania. Szeroki wybór sit umożliwia dostosowanie przesiewacza do własnych potrzeb. Wygoda użytkowania oraz wysoka jakość zapewniają niezawodność i precyzję pracy.

Spektrofotometr TS7700 to najbardziej zaawansowany przenośny przyrząd do badania różnicy kolorów w naszej ofercie. Jest to przenośny spektrofotometr o geometrii sferycznej d/8o i pionowej konstrukcji, umożliwia dokładny pomiar w trybach SCE i SCI również dla próbek fluorescencyjnych. Różnice kolorów oraz indeksy mogą być wyrażane w różnych przestrzeniach barwowych w zależności od potrzeb. Poza tym możliwe jest określenie stopnia połysku pod kątem 8o. Spektrofotometr TS7700 dostarczany jest razem z zaawansowanym oprogramowaniem komputerowym i ma możliwość komunikacji z jednostką PC za pomocą funkcji Bluetooth.

ts7

Spektrofotometr TS7700 może być szeroko stosowany w kontroli jakości przy produkcji tworzyw sztucznych, farb, tekstyliów, poligrafii, elementów samochodowych oraz w przemyśle kosmetycznym i spożywczym.

Spektrometr EDX 3600K to najbardziej zaawansowany stacjonarny spektrometr EDXRF marki SkyRay do zastosowań laboratoryjnych. Dzięki zastosowaniu detektora SDD z większym niż standardowo okienkiem berylowym, udało się rozszerzyć zakres pomiarowy od fluoru (F9) i polepszyć zdolności analityczne dla pozostałych mierzonych pierwiastków lekkich jak Si, Al, S itd. Spektrometr został zaprojektowany głównie pod kątem analiz materiałów proszkowych dla takich dziedzin jak metalurgia proszków, przemysł cementowy, hutnictwo, przemysł wydobywczy, produkcja szkła, analizy materiałów ogniotrwałych itp. Spektrometr może być również z powodzeniem stosowany w badaniach geologicznych, monitoringu środowiska oraz przy kontroli jakości artykułów spożywczych.

Model EDX 3200S Plus X to w pełni profesjonalny spektrometr fluorescencji rentgenowskiej zaprojektowany do szybkiej detekcji metali ciężkich w produktach spożywczych. Spektrometr umożliwia wykrycie śladowych ilość pierwiastków takich jak ołów, kadm, rtęć, arsen, selen w artykułach zbożowych, tytoniu i innych uprawach z minimalnych limitem detekcji w czasie nie dłuższym niż 2 - 3 minuty dla jednej próbki.

Spektrometr EDX 3200S Plus X wyposażony jest w wygodny sampler karuzelowy na 24 pozycje, który znacznie usprawnia i przyspiesza przeprowadzane analizy. Wbudowany ekran dotykowy, eliminuje konieczność doposażenia analizatora w zewnętrzny komputer, co obniża koszty oraz oszczędza miejsce w laboratorium.

Kalorymetr model SDACM3100 może być stosowany do określania wartości opałowej materiałów zarówno stałych jak i płynnych, takich jak węgiel koks, olej naftowy, mączka cementowa, biopaliwa, jak również materiały budowlane. Model SDACM3100 wyposażony jest w płaszcz typu Isoperibol oraz system półautomatycznego napełniania tlenem. Kalorymetrem ma możliwość podłączenia jednostki sterującej PC poprzez interfejs RS-232. Dzięki technologii magistrali CAN mamy możliwość sterowania wielu urządzeń jednym komputerem.

Homogenizator ultradźwiękowy (sonicator) BEM wyposażony jest w wygodny i łatwy w obsłudze wyświetlacz dotykowy, który oferuje również ochronę hasłem. Homogenizacja próbki od 0.1 – 5000 ml – w zależności od modelu. Homogenizator to wielofunkcyjne urządzenie do rozbijania struktury różnorodnych surowców. Zjawisko kawitacji uzyskiwane za pomocą ultradźwięków może dotyczyć nie tylko surowców roślinnych czy zwierzęcych, ale także komórek limfocytów atypowych, emulsji, separacji, ekstrakcji, odgazowywania, czyszczenia i przyspieszania reakcji chemicznych, itp. Homogenizatory ultradźwiękowe są stosowane w badaniach naukowych, nauczaniu, produkcji wykorzystujących procesy biochemiczne, mikrobiologiczne, chemiczne, medyczne, farmaceutyczne, fizyczne, zoologiczne, itd.

Strona 1 z 16
Arabic Czech Estonian German Hungarian Latvian Lithuanian Russian Slovak Ukrainian Polish English