W tym dziale:

Analizatory mleka

Analizatory mleka

Analizatory mleka pozwalają na szybką i wygodną analizę mleka na zawartość tłuszczu, suchej masy beztłuszczowej, białka, laktozy, procentowej zawartości wody, soli, całkowitej zawartości substancji stałych, jak również pomiar temperatury próbki mleka, temperatury zamarzania i gęstości. Analizatory mleka usprawniają pracę. Wszystkie dane zbierane są na podstawie analizy jednej próbki np. pobranej bezpośrednio po udoju lub podczas przetwarzania. Wyniki otrzymuje się w krótkim czasie nawet w ciągu 30 sekund.

Zobacz artykuły...
Licznik komórek somatycznych

Licznik komórek somatycznych

Elektroniczny licznik komórek somatycznych umożliwia szybką i dokładną analizę mleka pod względem ilości komórek somatycznych. Kontrola liczby komórek somatycznych pozwala na określenie ogólnego stanu zdrowia stada oraz wczesne wykrycie stanu zapalnego wymienia zwierząt (mastitis).

Zobacz artykuły...
Analizatory pasz

Analizatory pasz

Przenośne spektrofotometry służą do szybkich pomiarów wilgotności (suchej masy), skrobi, białka surowego, ADF, NDF, popiołu i surowego tłuszczu w materiałach paszowych. Dzięki niskiej masie urządzenie są w pełni mobilne i nadają się do wykonywania analiz w terenie.  Urządzenia działają na zasadzie bliskiej podczerwieni, znajdują zastosowanie w rolnictwie, produkcji i dystrybucji pasz a także na uniwersytetach i instytutach badawczych.

Zobacz artykuły...