W tym dziale:

Mikroskopy biologiczne

Mikroskopy biologiczne

Mikroskopy biologiczne są szeroko stosowane przy obserwacji różnych preparatów materiału roślinnego, zwierzęcego, organicznego. Obszar zastosowań jest nieograniczony – lekcje w szkołach, eksperymenty dla studentów, badania medyczne i kliniczne czy badania laboratoryjne. Spośród zaproponowanych przez nas mikroskopów możecie Państwo znaleźć modele zarówno nieskomplikowane w obsłudze jak i mikroskopy służące naukowcom do prowadzenia zaawansowanych badań naukowych.

Zobacz artykuły...
Mikroskopy cyfrowe

Mikroskopy cyfrowe

Mikroskopy cyfrowe wykorzystują nie tylko optykę, ale również kamery z matrycą CCD, aby wyświetlać cyfrowy obraz próbki na wbudowanym lub zewnętrznym monitorze. Mikroskopy cyfrowe potrafią wyświetlać wyraźny i barwny obraz nawet najmniejszych próbek. Są one wykorzystywane w badaniach laboratoryjnych z różnych dziedzin, w tym medycynie, biologii i chemii.

Zobacz artykuły...
Mikroskopy metalograficzne

Mikroskopy metalograficzne

Mikroskopy metalograficzne są używane do badań próbek nieprzezroczystych. Wśród mikroskopów metalograficznych są mikroskopy świetlne i mikroskopy elektronowe. Za pomocą mikroskopów metalograficznych można wykrywać pęknięcia, złamania, czy ogniska korozji metali. Umożliwiają np. lokalizację mikropęknięć, obliczanie udziału zniszczeń w badaniej próbce, obserwację inkluzji i wielu innych istotnych właściwości materiałów metalograficznych.

Zobacz artykuły...
Mikroskopy gemmologiczne

Mikroskopy gemmologiczne

Mikroskopy gemmologczne służą do analiz kamieni szlachetnych. Zastosowane uchwyty pozwalają na zamocowanie kamieni o nieregularnych i nietypowych kształtach. Oprócz tego zastosowanie filtrów, różnych źródeł światła i profesjonalnych przystawek pozwala na pełną analizę mikroskopową takich kamieni jak diamenty, rubiny i inne. Praca z mikroskopem gemmologicznym dla jubilerów otwiera możliwość wyboru najleszego surowca do swoich wyrobów oraz pozwala uniknąć problemów z niewiarygodnymi kontrahentami.

Zobacz artykuły...
Mikroskopy polaryzacyjne

Mikroskopy polaryzacyjne

Mikroskopy polaryzacyjne są powszechnie stosowane w petrologii i mineralogii do obserwacji minerałów, skał, kruszców, ale także często wykorzytywane do obserwacji preparatów biologicznych: struktury komórek i tkanek. Używane są w metalografii, przemyśle szklarskim i włókienniczym. Mikroskop polaryzacyjny może być wykorzystywany również do badania ciekłych kryształów, do obserwacji zmian fazowych, czy wyznaczania temperatur przejść fazowych.Dzięki mikroskopowi polaryzacyjnemu możliwe stało się szczegółowe określanie z jakimi minerałami w danej skale mamy doczynienia, jaki jest…

Zobacz artykuły...