Spektrometr XRF THICK8000

Spektrometr XRF THICK8000 to wysokiej klasy spektrometr XRF z detektorem SDD przeznaczony do szybkiej i nieniszczącej analizy grubości powłok galwanicznych i składu pierwiastkowego powłok. Umożliwia pomiary XRF dla powłok metalicznych, pojedynczych lub wielowarstwowych (złota, srebra, miedzi, niklu, cyny, cynku, chromu, itp.). Może być szeroko stosowany w badaniach zawartości złota, platyny, srebra i innych metali szlachetnych w przemyśle jubilerskim. Spektrometr XRF THICK8000 jest idealny do precyzyjnych analiz XRF w przemyśle galwanicznym, zarówno do pomiaru składu powłok jak i pomiaru grubości powłok galwanicznych oraz badania składu kąpieli galwanicznych.

Analizator XRF THICK 8000 dzięki zastosowaniu elektronicznie sterowanej ruchomej platformy (zapewnia ruch w trzech wymiarach) i systemowi pozycjonowania laserem umożliwia badanie próbki punkt po punkcie i pomiar grubości powłoki i analizę składu pierwiastkowego próbek o bardzo małych i dużych rozmiarach. XRF wyposażony został w wysokiej klasy detektor SDD oraz mikro-kolimatory z możliwością automatycznego przełączania.

Thick kolimatory

Dodatkowe informacje

Model: THICK 8000 - spektrometr EDXRF do pomiarów grubości i składu powłok metalicznych
Zastosowania modelu XRF: Badanie powłok, Badanie paliw
Zakres pomiarowy: 1 ppm - 99,99%,
Detektor: SDD
Rozdzielczość detektora: ok. 135 eV
Mierzone pierwiastki: od S d o U , do 24 pierwiastków jednocześnie
Atmosfera pomiaru: Powietrze
Zasilanie: 230V AC
Formy próbek: ciała stałe
Waga: ok 120 kg
Wymiary komory pomiarowej: 520 x 395 x 150mm
Wymiary całkowite: 690 x 575 x 660mm
Dodatkowe informacje: Ruchoma platforma 3D o wymiarach 393x258 mm, dokładność pozycjonowania 0,1um. Dwie kamery CCD HD 0,3 MPix. Autofokus i laserowy wskaźnik punktu pomiarowego. Oświetlenie LED z regulacją intensywności.
Więcej w tej kategorii: Spektrometr XRF THICK800A »
Arabic Czech Estonian German Hungarian Latvian Lithuanian Russian Slovak Ukrainian Polish English